LV EN
Latvijas lokācijas: dažādība rokas stiepiena attālumā

Viena no Latvijas lielākajām priekšrocībām ir iepriekš neizmantotas lokācijas un nelielie attālumi. 
Galvaspilsēta Rīga atrodas vidēji divu stundu lidojuma attālumā no Eiropas lielākajām pilsētām, savukārt Latvijas tālākos nostūrus ar automašīnu iespējams sasniegt 3–4 stundās. Beidzamajos gados Latvijas lokācijās ir filmēta Berlīne, Pēterburga, Londona, sabiedroto izsēšanās Normandijā un daudzas citas ainas. Te atradīsiet gleznainas pludmales romantiskiem skatiem, pussabrukušas pilis spoku filmām un rūpīgi restaurētas muižas aristokrātisku intrigu izspēlei.

Liela Latvijas bagātība ir neskartā daba – vareni meži, lieli un mazi ezeri, upes, arī daudzveidīgā jūras piekraste, kurā mijas stāvkrasti, akmeņainas, mežonīgas pludmales ar seniem zvejnieku ciemiem un elegantas balto smilšu strēles kūrortos.

Rīga piedāvā ļoti plašu laikmetu un stilu izspēli – rokas stiepiena attālumā no 13. gadsimta dievnamiem lepni slejas grezni jūgendstila nami, bet vēl mazliet nostāk rit dzīve autentiski atjaunotos koka arhitektūras pieminekļos. Atrodamas arī padomju laiku liecības – gan pamesti rūpniecības milži, gan laika nežēloti dzīvojamo ēku kvartāli.

Arī ārpus Rīgas Latvija nebeidz pārsteigt. Provincē ir simtiem muižu un piļu, kuras cita pēc citas atdzimst bijušajā godībā. Nelielās pilsētiņas imponē ar senlaiku baznīcām, cietokšņu drupām un klusām ieliņām, gar kurām rindojas senas koka ēkas.

PILSĒTAS: NO VIDUSLAIKIEM LĪDZ MŪSDIENĀM
JŪGENDSTILS
KOKA ARHITEKTŪRA
PADOMJU MANTOJUMS
INDUSTRIĀLIE UN INFRASTRUKTŪRAS OBJEKTI
LAUKI UN DABA
PILIS UN MUIŽAS
CIETOKŠŅI UN BAZNĪCAS
INTERJERI: NO VĒSTURISKĀ LĪDZ MODERNAJAM
© Latvijas kinoproducentu asociācija, 2024 »