LV EN
Labdien!

Daudziem ārvalstu producentiem, režisoriem, aktieriem Latvija ir vēl neizmantota potenciāla zeme, toties tie, kuri strādājuši ar vietējiem producēšanas servisu sniedzējiem un filmējuši Latvijā, atsaucas par sadarbību ar dziļu gandarījumu.

Filmēšana Latvijā noritēja tikpat profesionāli kā Vācijā vai Francijā. Man ļoti patika Rīga – tā ir tik ziemeļnieciska. Patika svaigais gaiss, senās mūra ēkas.
Ulrihs Matess, aktieris, Vācija

Ja jūs meklējat iepriekš neredzētas, pārsteidzošas lokācijas, Latvija var piedāvāt plašu laikmetu un noskaņu dažādību salīdzinoši nelielā teritorijā – te jūs atradīsiet gan monumentālus viduslaiku cietokšņus, gan izsmalcināti aristokrātiskas savrupmājas, gan milzīgus, pamestus padomju rūpniecības monstrus.

Latvija piedāvā ļoti interesantas un iespaidīgas lokācijas. Arī tehniķi, amatnieki un vietējie aktieri ne par matu neatpalika no pasaules labākajiem profesionāļiem.
Verners Hercogs, režisors, Vācija

Latvija filmās ir spēlējusi dažādas lomas – Rīgas ielas ir tēlojušas Varšavu, Berlīni, Londonu, Cīrihi un citas Eiropas pilsētas, Kurzemes piekraste – Normandiju sabiedroto izsēšanās dienā, Kuldīga – Polijas mazpilsētu, Latgales meži – vācu okupētās padomju teritorijas Otrā pasaules kara laikā.

Es vēlos no visas sirds pateikties talantīgajai un profesionālajai komandai, kas strādāja kopā ar mani Latvijā. Viņu pieredze ļāva filmu uzņemt ļoti īsā laikā. Mēs sapratāmies no pusvārda.
Sergejs Lozņica, režisors, Ukraina

Papildus tam, ka filmu ražošanas izmaksas Latvijā ir krietni zemākas nekā Rietumeiropā, vietējās valsts un pašvaldību institūcijas piedāvā ārzemju filmu producēšanas līdzfinansējumu līdz 25% apmērā.

Es ar lielāko prieku filmētos Rīgā vēlreiz, un esmu pārliecināts, ka mūsu piemēram sekos ne viena vien filmēšanas grupa. Vismaz es noteikti stāstīšu ikvienam, cik fantastiski mēs šeit pavadījām laiku.
Kenets Brana, aktieris, Lielbritānija

Laipni lūdzam iepazīties ar Latvijas piedāvātajām iespējām!


© Nacionālais kino centrs, 2017 »