LV EN
Latvija var lepoties ar plašu spilgtu mūziķu plejādi – lai pieminam kaut vai diriģentus Marisu Jansonu un Andri Nelsonu, operas zvaigznes Elīnu Garanču, Maiju Kovaļevsku un Egilu Siliņu, komponistu Pēteri Vasku un pianistu Vestardu Šimku. Bet, lai piedzimtu zvaigznes, ir vajadzīgs ar mūziku pielādēts visums. Un Latvijā tāds ir – tūkstošiem koru, ansambļu, orķestru veido to reizēm nemanāmo audumu, kurā likumsakarīgi ieaužas arvien jauni zelta pavedieni.

Šo potenciālu novērtējuši arī ārvalstu kino profesionāļi. Tā Latvijas Radio koris un orķestris “Rīgas kamermūziķi” savulaik piedalījās Ērika Tilla filmas “Luters” skaņas celiņa tapšanā. Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāju balsis skan gan Toma Tikvera lentē “Parfīms”, gan jaunajā BBC seriālā “Karš un miers”. Savukārt, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris savā koncertprogrammā labprāt iekļauj mēmā kino klasikas seansus, kuriem vai nu piemeklē atbilstošus skaņdarbus, vai pasūta oriģinālmūziku.

Mēs ticam, ka labu skaņas celiņu meklējumos ir vērts iepazīties ar Latvijas piedāvājumu – pasaules raudzes koriem, izciliem orķestriem, komponistiem, arī ierakstu studijām un koncertzālēm – starp citu, kā to darīja Robijs Viljamss, savu singlu “Party Like A Russian” ierakstot kopā ar vīru kori “Gaudeamus”.
© Latvijas kinoproducentu asociācija, 2024 »