LV EN
Stabilizējoties ierastajiem un rodoties jauniem finansējuma avotiem, Latvijas kino industrija kļūst arvien aktīvāka. Ļoti būtiska loma šajos procesos ir arī kopražojumu iespējām.

Kaut arī īpašu mazākuma kopražojumu shēmu Nacionālais kino centrs īsteno tikai trešo gadu, Latvijai ir uzkrāta bagātīga pieredze gan vairākuma, gan mazākuma kopražojumu veidošanā. Kopš 2002. gada Latvija ir arī “Eurimages” biedrs un ir saņēmusi atbalstu kopumā 16 pilnmetrāžas filmu veidošanai.

Atbalstu mazākuma kopražojuma filmu projektiem var gūt Nacionālā kino centra konkursā, kas notiek reizi gadā maijā. Ikgadējais budžets ir 300 000 eiro.

Īpašs akcents pēdējos gados ir Baltijas (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas) filmu kopražojumi, akcentējot Baltijas valstu vienotību un kino industriju salīdzināmību un attīstības paralēlismu.

Lai kvalificētos atbalstam, projektam ir jāatbilst kādam no šiem kritērijiem:
1) atbilstība Latvijas filmas nosacījumiem;
2) Latvijas puses plānotais finansējuma ieguldījums nav mazāks par 20% divpusēja kopražojuma gadījumā un par 10% daudzpusējā kopražojumā;
3) atbilstība Latvijas kultūras kritērijiem.


Pēdējo gadu spilgtākie kopražojumi:

Melānijas hronika”/”Chronicles of Melanie”, 2016, pilnm. spēlfilma (“Mistrus Media” (LV), “8Heads Productions” (CZ), “Inland Film Company” (FI)
Kinofestivāls “Black Nights”

Ausma”/”Dawn”, 2015, pilnm. spēlfilma (“Hargla Company” (LV), “Staron-Film”/”Miracle Worker” (PL), “Digitaalne Sputnik” (EE)
Kinofestivāls “Black Nights”

Atbrīvošanas diena”/”Liberation Day”, 2016, dokumentālā filma (“VFS Films” (LV), “Norsk Fjernsyn” (NO)
IDFA

Radinieki”/”Close Relations”, 2016, dokumentālā filma (“Vertov Studio”/”Ego Media” (LV), “Saxonia Entertainment” (DE), “Baltic Film Production” (EE), “435 Films” (UA)
IDFA
TIFF
“DOK Leipzig”
Karlovi Varu kinofestivāls

Zelta zirgs”/”Golden Horse”, 2014, pilnm. animācija (“Rija Films” (LV),
“Paul Thiltges Distributions” (LU), “Vilanima Studios” (LT), “Copenhagen Bombay” (DK)
© Nacionālais kino centrs, 2019 »